Today’s Hours Getting Hours
Moorbank Table Lamp
| Weight | 6 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12.5 × 12.75 × 16.13 in |
| Color | Amber, Brown/Beige, Yellow |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Casual |
| Features | Ceramic |
| Shade | Medium |
| Series Features | Amber glazed ceramic table lamp. Drum hardback shade. On/off in-line switch. (1) E26 socket, type A bulb recommended – 60 watts max or 13 watts max CFL. |
| Brand | Ashley Furniture |
Moorbank Table Lamp
| Weight | 5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12.75 × 12.63 × 16 in |
| Color | Blue, Green, Teal |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Casual |
| Features | Ceramic |
| Shade | Medium |
| Series Features | Teal glazed ceramic table lamp. Drum hardback shade. On/off in-line switch. (1) E26 socket, type A bulb recommended – 60 watts max or 13 watts max CFL. |
| Brand | Ashley Furniture |
Acyn Table Lamp
| Weight | 7 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15.25 × 15.25 × 12 in |
| Color | White |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Ceramic |
| Series Features | White glazed ceramic table lamp. Modified drum hardback shade. 3-way switch. (1) E26 socket, type A bulb recommended – 100 watts max or 23 watts max CFL. |
| Brand | Ashley Furniture |
Ladstow Table Lamp
| Weight | 9 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 16 × 15.25 in |
| Color | Black, Black/Gray |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Ceramic |
| Series Features | Textured black glazed ceramic table lamp. Drum hardback shade. 3-way switch. (1) E26 socket, type A bulb recommended – 150 watts max or 25 watts max CFL. |
| Brand | Ashley Furniture |
Ackson Table Lamp (Set of 2)
| Weight | 10 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 13 × 15 × 21.5 in |
| Color | Black/Brass Finish, Black/Gray |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Ceramic, Metal |
| Series Features | Black glazed ceramic and brushed gold finish metal table lamp. Modified drum hardback shade. On/off switch. (1) E26 socket, type A bulb recommended – 60 watts max or 13 watts max CFL. |
| Brand | Ashley Furniture |
Shavon Table Lamp
| Weight | 9 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18.25 × 18.25 × 18.75 in |
| Color | Beige/White, Brown/Beige |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Casual |
| Features | Ceramic |
| Shade | Light |
| Shape | Round |
| Series Features | Natural and beige glazed ceramic table lamp. Drum hardback shade. 3-way switch. (1) E26 socket, type A bulb recommended – 150 watts max or 25 watts max CFL. |
| Brand | Ashley Furniture |
Donnford Table Lamp
| Weight | 4 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 9.88 × 9.88 × 16 in |
| Color | Black/Gray, Gray |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Ceramic |
| Shade | Medium |
| Series Features | Antique gray ceramic table lamp. Drum hardback shade. On/off switch. (1) E26 socket, type A bulb recommended – 40 watts max or 8 watts max CFL. |
| Brand | Ashley Furniture |
Saher Table Lamp
| Weight | 10 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16.75 × 16.5 × 20.75 in |
| Color | Green |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Ceramic |
| Shade | Medium |
| Shape | Round |
| Series Features | Two-tone green glazed ceramic table lamp. Modified drum hardback shade. 3-way switch. (1) E26 socket, type A bulb recommended – 150 watts max or 25 watts max CFL. |
| Brand | Ashley Furniture |
Emelda Table Lamp
| Weight | 11 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16.75 × 17 × 18.75 in |
| Color | Cream, White |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Casual |
| Features | Ceramic |
| Shade | Light |
| Shape | Round |
| Series Features | Antique cream glazed ceramic table lamp. Modified drum hardback shade. 3-way switch. (1) E26 socket, type A bulb recommended – 100 watts max or 23 watts max CFL. |
| Brand | Ashley Furniture |
Dairson Table Lamp
| Weight | 13 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19.25 × 19.25 × 23.63 in |
| Color | Black/Gold Finish, Black/Gray, Brown/Beige |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Ceramic |
| Shade | Dark |
| Series Features | Black and antique gold finished table lamp. Drum hardback shade, with gold finished foil liner. 3-way switch. (1) E26 socket, type A bulb recommended – 150 watts max or 25 watts max CFL. |
| Brand | Ashley Furniture |
Discover Unbeatable Deals: Explore Interiors Home Outlet Center
For those looking for discounted designer treasures in the Lancaster or Central PA region, your search ends here at INTERIORS HOME Outlets, conveniently located within our showrooms. Discover an expansive array of furniture and mattresses, up to 70% every day. Every item is in-stock and ready to welcome home with our quick delivery service!
Explore our exclusive designer-inspired Room Packages featured within each Outlet. Effortlessly refresh any space with our curated furniture sets designed for your living, bedroom, or dining areas.










