Today’s Hours Getting Hours
Bramner Accent Chair
Balintmore Accent Chair
| Weight | 63 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 21.75 × 36.5 × 29.25 in |
| Color | Black/Gray, Cement |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Casual |
| Features | Fabric |
| Shade | Light |
| Series Features | Accent chair with lumbar pillow. Upholstered in cement textured polyester fabric. Tight back and seat cushion. Solid wood frame in dark brown finish. Antique brass finished metal brackets. |
| Brand | Ashley Furniture |
Phantasm Swivel Accent Chair
| Weight | 89 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 31.5 × 31.5 × 27.5 in |
| Color | Black/Gray, Putty |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Casual |
| Features | Fabric, Microfiber |
| Shade | Light |
| Series Features | Accent chair. Slope arm. Upholstered in next-gen gaucho putty cleanable fabric. Tight back and seat cushion. Metal swivel base in dark bronze finish. Coordinating stationary group 15403. |
| Brand | Ashley Furniture |






