Levitate Leather Zero Gravity Power Recliner
$3,469.00 Original price was: $3,469.00.$2,418.99Current price is: $2,418.99.

Cute Fabric Chair
$1,489.00 Original price was: $1,489.00.$958.99Current price is: $958.99.
Bayonne Chair
"*" indicates required fields
SKU:
3780120
Category: Outlet Chairs
Description
Dressed to impress with distinctive cutaway arms, this chair is an above-and-beyond choice for your fashionable abode. Wrapped in a soft flatwoven charcoal fabric that’s naturally on trend, this designer chair is sure to suit contemporary spaces and modern farmhouse places—and look right at home with classic and eclectic furnishings. That’s the beauty of a great transitional piece of furniture. That’s the beauty of this brilliantly done chair.
Additional information
| Weight | 70 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 34 × 39 in |
| Color | Black/Gray, Charcoal |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
About Ashley Furniture
The Ashley Companies has three separate operating divisions: Casegoods, Motion and Stationary. Ashley Furniture Industries Inc. offers a fully integrated product line to take the guess work out of furnishing a home. Unique, coordinated products allow the buyer to choose from several combinations of furniture for living rooms, dining rooms, and bedrooms; all designed with matching materials and finishes.
Related products
Bramner Accent Chair
Balintmore Accent Chair
| Weight | 63 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 21.75 × 36.5 × 29.25 in |
| Color | Black/Gray, Cement |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Casual |
| Features | Fabric |
| Shade | Light |
| Series Features | Accent chair with lumbar pillow. Upholstered in cement textured polyester fabric. Tight back and seat cushion. Solid wood frame in dark brown finish. Antique brass finished metal brackets. |
| Brand | Ashley Furniture |
Bevyn Black Accent Chair
| Weight | 38 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 26 × 42.5 × 11.5 in |
| Color | Black/Gray, Charcoal |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric, Wood Products and Other |
| Shade | Dark |
| Series Features | Accent chair. Wood arm. Upholstered in printed charcoal polyester fabric. Loose back and seat cushion. Solid wood frame in light brown finish. |
| Brand | Ashley Furniture |
Bevyn Tan Accent Chair
| Weight | 38 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 26 × 42.75 × 12 in |
| Color | Beige, Brown/Beige |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric, Wood Products and Other |
| Shade | Light |
| Series Features | Accent chair. Wood arm. Upholstered in printed light beige polyester fabric. Loose back and seat cushion. Solid wood frame in dark brown finish. |
| Brand | Ashley Furniture |
Deaza Accent Chair
| Weight | 52 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 28.25 × 32 × 23 in |
| Color | Brown/Beige, Taupe |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Traditional |
| Features | Fabric |
| Shade | Light |
| Series Features | Accent chair. Rolled arm. Upholstered in taupe polyester velvet fabric. Tufted barrel back and tight seat cushion. Silver nailhead trim. Turned wood leg in black finish. |
| Brand | Ashley Furniture |
Bradney Swivel Accent Chair
| Weight | 102 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 32 × 29 × 33 in |
| Color | Black/Gray, Smoke |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Casual |
| Features | Fabric |
| Shade | Dark |
| Series Features | Accent chair. Shelter arm. Upholstered in smoke polyester fabric. Tight back and loose, reversible seat cushion. Metal swivel base. Coordinating stationary group 10007. |
| Brand | Ashley Furniture |
Ryandale Accent Chair
| Weight | 74 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 33.25 × 34.13 in |
| Color | Sterling, White |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Casual |
| Features | Fabric |
| Shade | Light |
| Series Features | Accent chair. Upholstered in sterling textured polyester fabric. Tight back and seat cushion. Casted aluminum frame in antique brass finish. |
| Brand | Ashley Furniture |










