Today’s Hours Getting Hours
Bramner Accent Chair
Balintmore Accent Chair
| Weight | 63 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 21.75 × 36.5 × 29.25 in |
| Color | Black/Gray, Cement |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Casual |
| Features | Fabric |
| Shade | Light |
| Series Features | Accent chair with lumbar pillow. Upholstered in cement textured polyester fabric. Tight back and seat cushion. Solid wood frame in dark brown finish. Antique brass finished metal brackets. |
| Brand | Ashley Furniture |
Deaza Accent Chair
| Weight | 52 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 28.25 × 32 × 23 in |
| Color | Brown/Beige, Taupe |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Traditional |
| Features | Fabric |
| Shade | Light |
| Series Features | Accent chair. Rolled arm. Upholstered in taupe polyester velvet fabric. Tufted barrel back and tight seat cushion. Silver nailhead trim. Turned wood leg in black finish. |
| Brand | Ashley Furniture |




