Today’s Hours Getting Hours
Ryandale Table Lamp
| Weight | 16 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22 × 22.13 × 29.38 in |
| Color | Antique Brass Finish, Metallic |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Casual |
| Features | Metal |
| Shade | Medium |
| Series Features | Antique brass finished cast aluminum table lamp. Drum hardback shade. 3-way switch. (1) E26 socket, type A bulb recommended – 150 watts max or 25 watts max CFL. |
| Brand | Ashley Furniture |
Antique Brass 16″ Briana Lantern
| Weight | 9 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 9.13 × 9.38 × 18.25 in |
| Color | Antique Brass Finish, Brown/Beige |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Metal |
| Shade | Dark |
| Shape | Rectangle |
| Series Features | Lantern. Antique brass finished metal. Holds up to (4) 3″ pillar handles (candles not included). Due to the finishing process of this product, some variations may occur. |
| Brand | Ashley Furniture |
Antique Brass 21″ Briana Lantern
| Weight | 13 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 11.88 × 12.75 × 23.75 in |
| Color | Antique Brass Finish, Brown/Beige |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Metal |
| Shade | Light |
| Shape | Rectangle |
| Series Features | Lantern. Antique brass finished metal. Holds up to (9) 3″ pillar handles (candles not included). Due to the finishing process of this product, some variations may occur. |
| Brand | Ashley Furniture |
Jenton Floor Lamp
| Weight | 26 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22.5 × 22 × 29.5 in |
| Color | Antique Brass Finish, Black/Gray, Metallic |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Metal |
| Shade | Dark |
| Series Features | Antique brass finished metal floor lamp. Drum hardback shade. 3-way switch. (1) E26 socket, type A bulb recommended – 150 watts max or 25 watts max CFL. |
| Brand | Ashley Furniture |



