Today’s Hours Getting Hours
Cassandra Candle Holder
| Weight | 4 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5.13 × 19.25 × 5.25 in |
| Color | Brown, Brown/Beige, Transparent |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Casual |
| Features | Glass, Wood Products and Other |
| Shade | Dark |
| Shape | Rectangle |
| Series Features | Candle holder. Brown finished wood and clear glass. Holds (5) 1.5″ votive candles (candles not included). |
| Brand | Ashley Furniture |
Milesen Tray
| Weight | 4 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16.63 × 21 × 3.75 in |
| Color | Blue, Natural, Navy/Natural |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Shape | Rectangle |
| Series Features | Tray. Navy enamel and natural finished wood. Due to the use of natural materials, some variations may occur. |
| Brand | Ashley Furniture |
Finnlett 5’3″ x 7′ Rug
| Weight | 8.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5.5 × 63.25 × 5.5 in |
| Color | Blue, Cream/Blue, White |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Shape | Rectangle |
| Series Features | Machine woven cut pile, high-low diamond design in cream and blue. Indoor/outdoor safe. 7mm pile. Polypropylene. Spot clean only. Rug pad recommended. |
| Brand | Ashley Furniture |
Bennish Table Lamp
| Weight | 13 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 11.13 × 38.25 × 14.75 in |
| Color | Antique Silver Finish, Black/Gray, Metallic |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Metal |
| Shade | Medium |
| Series Features | Antique silver finished metal table lamp. Rectangle hardback shade. On/off in-line switch. (1) E26 socket, type A bulb recommended – 100 watts max or 23 watts max CFL. |
| Brand | Ashley Furniture |
Jaslyn Table Lamp
| Weight | 8 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16.13 × 16 × 16.63 in |
| Color | Black/Gray, Metallic, Silver Finish, Transparent |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Glass |
| Shade | Light |
| Shape | Round |
| Series Features | Clear and silver finished glass and acrylic table lamp. Modified drum hardback shade. 3-way switch. (1) E26 socket, type A bulb recommended – 150 watts max or 25 watts max CFL. |
| Brand | Ashley Furniture |
Avalbane Pendant Light
| Weight | 11 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15.63 × 15.63 × 23 in |
| Color | Black/Gray, Clear/Gray, Transparent |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Glass, Metal |
| Shade | Light |
| Shape | Round |
| Series Features | Clear glass and dark gray finished metal pendant light. Hardwired. (1) E26 socket, type A bulb recommended – 60 watts max or 13 watts max CFL. |
| Brand | Ashley Furniture |
Roybeck Table (Set of 3)
| Weight | 100 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40.75 × 40.75 × 10 in |
| Color | Brown/Beige, Light Brown/Bronze |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Dark |
| Shape | Round |
| Series Features | Natural contemporary styling. Constructed with Acacia solids, veneers and engineered board. Features a natural Acacia colored finish combined with a contrasting dark bronze-tone wood frame. Table tops and shelves are highlighted with a butterfly matched inlay pattern. Accent cabinet has a contemporary attitude with its asymmetrical design. |
| Brand | Ashley Furniture |
Maliny Table Lamp (Set of 2)
| Weight | 10 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 14.13 × 14.13 × 22.75 in |
| Color | Black/Brown, Black/Gray, Brown/Beige |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Shape | Round |
| Series Features | Black finished metal and wood table lamp. Drum hardback shade. 3-way switch. (1) E26 socket, type A bulb recommended – 150 watts max or 25 watts max CFL. Due to the use of natural materials, some variations may occur. |
| Brand | Ashley Furniture |
Jadyn Candle Holder
| Weight | 9 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 8.5 × 28.75 × 9.25 in |
| Color | Black, Black/Gray, Transparent |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Casual |
| Features | Glass, Metal |
| Shade | Medium |
| Shape | Rectangle |
| Series Features | Candle holder. Indoor/outdoor safe. Clear glass and black finished metal. Holds (3) 1.5″ votive candles (candles not included). |
| Brand | Ashley Furniture |
Ancel Table Lamp
| Weight | 7 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 13.25 × 13.38 × 13.75 in |
| Color | Black/Brown, Black/Gray, Brown/Beige |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Metal, Wood Products and Other |
| Shade | Dark |
| Series Features | Black finished metal and brown finished wood table lamp. Modified drum hardback shade. On/off switch. (1) E26 socket, type A bulb recommended – 60 watts max or 13 watts max CFL. |
| Brand | Ashley Furniture |
Nollie Table Lamp (Set of 2)
| Weight | 17 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17.63 × 17.75 × 22.63 in |
| Color | Black/Gray, Gray, Transparent, White |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Glass |
| Shade | Light |
| Shape | Round |
| Series Features | Gray frosted art glass table lamp. Modified drum hardback shade. 3-way switch. (1) E26 socket, type A bulb recommended – 100 watts max or 23 watts max CFL. |
| Brand | Ashley Furniture |
Samder Table Lamp
| Weight | 8 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15.5 × 15.5 × 13.25 in |
| Color | Clear/Brass Finish, Transparent |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Glass, Metal |
| Shade | Light |
| Series Features | Clear glass and antique brass finished metal table lamp. Drum hardback shade. 3-way switch. (1) E26 socket, type A bulb recommended – 100 watts max or 23 watts max CFL. |
| Brand | Ashley Furniture |
Ridgewick Floor Lamp
| Weight | 12 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 7.38 × 14 × 22.63 in |
| Color | Black/Brown, Black/Gray |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Metal |
| Series Features | Black finish metal floor lamp. Metal shade. On/off foot switch. (1) E26 socket, type B bulb recommended – 40 watts max or 8 watts max CFL. |
| Brand | Ashley Furniture |
Magalie Table Lamp
| Weight | 11 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16.88 × 16.88 × 15.13 in |
| Color | Antique Silver Finish, Black/Gray, Brown/Beige |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Shape | Round |
| Series Features | Antique silver finished hammered aluminum table lamp. Modified drum hardback shade. 3-way switch. (1) E26 socket, type A bulb recommended – 150 watts max or 25 watts max CFL. Due to the hand crafted nature of this product, some variations may occur. |
| Brand | Ashley Furniture |
Talar Table Lamp
| Weight | 8 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16.5 × 16.75 × 20.25 in |
| Color | Brown/Beige, Clear/Bronze Finish, Transparent |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Glass, Metal |
| Shade | Light |
| Shape | Square |
| Series Features | Clear glass and bronze finished metal table lamp. Modified drum hardback shade. 3-way switch. (1) E26 socket, type A bulb recommended – 150 watts max or 25 watts max CFL. |
| Brand | Ashley Furniture |














