
Donnica Wall Sconce
$100.00 Original price was: $100.00.$58.00Current price is: $58.00.

Realyn Queen Upholstered Panel Headboard
$960.00 Original price was: $960.00.$528.00Current price is: $528.00.
Jadyn Candle Holder
"*" indicates required fields
SKU:
A2000108
Category: Outlet Home Decor
Description
A bit more light around your home won’t hurt. Especially not when it’s as stylish as this candle holders. Juxtaposition of the minimal black metal frame angled around the glass holders creates alluring dimension.
Additional information
| Weight | 9 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 8.5 × 28.75 × 9.25 in |
| Color | Black, Black/Gray, Transparent |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Casual |
| Features | Glass, Metal |
| Shade | Medium |
| Shape | Rectangle |
| Series Features | Candle holder. Indoor/outdoor safe. Clear glass and black finished metal. Holds (3) 1.5″ votive candles (candles not included). |
| Brand | Ashley Furniture |
About Ashley Furniture
The Ashley Companies has three separate operating divisions: Casegoods, Motion and Stationary. Ashley Furniture Industries Inc. offers a fully integrated product line to take the guess work out of furnishing a home. Unique, coordinated products allow the buyer to choose from several combinations of furniture for living rooms, dining rooms, and bedrooms; all designed with matching materials and finishes.
Related products
Watson End Table
| Weight | 52 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 27 × 27.38 × 6.25 in |
| Color | Brown/Beige, Dark Brown |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Dark |
| Shape | Square |
| Series Features | Made from ash veneers and hardwood solids. Clean design finished in dark brown stained finish. Overscaled cocktail table. |
| Brand | Ashley Furniture |
Cartley Accent Table
| Weight | 11 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 13.63 × 25.63 × 6 in |
| Color | White, White/Light Brown |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Metal, Resin, Wood Products and Other |
| Series Features | Accent table. Construction of solid wood in light brown and white resin inlay. Champagne gold finished metal. Geometric patterned top. |
| Brand | Ashley Furniture |
Ladstow Table Lamp
| Weight | 9 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 16 × 15.25 in |
| Color | Black, Black/Gray |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Ceramic |
| Series Features | Textured black glazed ceramic table lamp. Drum hardback shade. 3-way switch. (1) E26 socket, type A bulb recommended – 150 watts max or 25 watts max CFL. |
| Brand | Ashley Furniture |
Ryandale Accent Table
| Weight | 54 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 24.5 × 7.5 in |
| Color | Antique Black, Black/Gray, Metallic, White |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Casual |
| Features | Glass, Marble/Stone and/or Stone Like, Metal |
| Shape | Square |
| Series Features | Accent table. Constructed of sand casted aluminum in antique black finish, white marble and clear glass. 1 shelf. |
| Brand | Ashley Furniture |
Nevilyn Table (Set of 3)
| Weight | 78 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 34.5 × 48.25 × 7 in |
| Color | Black/Gray, Gray/Black |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Metal, Wood Products and Other |
| Series Features | Urban contemporary design. Made with a decorative Melamine laminate, engineered wood substrate and metal frames. Tops and stretchers feature a replicated barn wood gray wood grain. Metal legs are finished with a durable matte black powder coat. The oval cocktail and matching round ends will pair nicely with smaller sofas and sectionals. Three-in-one pack. |
| Brand | Ashley Furniture |
Makana Table Lamp
| Weight | 4 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12.88 × 12.75 × 14.25 in |
| Color | Metallic, Natural, White, White/Brass |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Series Features | White finished glass and brass finished metal table lamp. Modified drum hardback shade. On/off switch. (1) E26 socket, type A bulb recommended – 60 watts max or 13 watts max CFL. |
| Brand | Ashley Furniture |
Jenton Floor Lamp
| Weight | 26 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22.5 × 22 × 29.5 in |
| Color | Antique Brass Finish, Black/Gray, Metallic |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Metal |
| Shade | Dark |
| Series Features | Antique brass finished metal floor lamp. Drum hardback shade. 3-way switch. (1) E26 socket, type A bulb recommended – 150 watts max or 25 watts max CFL. |
| Brand | Ashley Furniture |









