Today’s Hours Getting Hours
Lanry Table Lamp
| Weight | 3 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 8.75 × 8.88 × 16 in |
| Color | Metallic, Silver Finish |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Metal |
| Shade | Medium |
| Series Features | Brushed silver finished metal table lamp. Modified drum hardback shade. (1) USB charging port. On/off switch. (1) E26 socket, type A bulb recommended – 40 watts max or 8 watts max CFL. |
| Brand | Ashley Furniture |
Cassandra Candle Holder
| Weight | 4 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5.13 × 19.25 × 5.25 in |
| Color | Brown, Brown/Beige, Transparent |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Casual |
| Features | Glass, Wood Products and Other |
| Shade | Dark |
| Shape | Rectangle |
| Series Features | Candle holder. Brown finished wood and clear glass. Holds (5) 1.5″ votive candles (candles not included). |
| Brand | Ashley Furniture |
Jaslyn Table Lamp
| Weight | 8 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16.13 × 16 × 16.63 in |
| Color | Black/Gray, Metallic, Silver Finish, Transparent |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Glass |
| Shade | Light |
| Shape | Round |
| Series Features | Clear and silver finished glass and acrylic table lamp. Modified drum hardback shade. 3-way switch. (1) E26 socket, type A bulb recommended – 150 watts max or 25 watts max CFL. |
| Brand | Ashley Furniture |
Dugington Wall Art
| Weight | 9 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2.25 × 48.25 × 37 in |
| Color | Black/Gray, Gray/White/Gold, White, Yellow |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Series Features | Abstract design in shades of gray, white, gold and black. Gallery wrapped canvas. Hand painted embellishment. D-ring bracket for hanging. Hangs four ways. Due to the hand crafted nature of this product, some variations may occur. |
| Brand | Ashley Furniture |
Paytah Wall Art
| Weight | 9 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2.25 × 48.38 × 36.38 in |
| Color | Black/Gray, Silver Finish |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Other |
| Shade | Medium |
| Shape | Rectangle |
| Series Features | Abstract design in shades of silver, gray and white. Gallery wrapped canvas. Glitter embellishment/hand painted/textured. D-ring bracket for hanging. Horizontal hanging only. Due the hand crafted nature of this product, some variations may occur. |
| Brand | Ashley Furniture |
Avalbane Pendant Light
| Weight | 11 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15.63 × 15.63 × 23 in |
| Color | Black/Gray, Clear/Gray, Transparent |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Glass, Metal |
| Shade | Light |
| Shape | Round |
| Series Features | Clear glass and dark gray finished metal pendant light. Hardwired. (1) E26 socket, type A bulb recommended – 60 watts max or 13 watts max CFL. |
| Brand | Ashley Furniture |
Bellecott Wall Art
| Weight | 27 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 50.5 × 73.88 × 3 in |
| Color | Black/Gray, Black/White/Blue, Blue, White |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Series Features | Abstract design in shades of black, white and blue. Framed gallery wrapped canvas. High gloss resin. D-ring bracket for hanging. Vertical and horizontal hanging. Due to the hand crafted nature of this product, some variations may occur. |
| Brand | Ashley Furniture |
Jadyn Candle Holder
| Weight | 9 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 8.5 × 28.75 × 9.25 in |
| Color | Black, Black/Gray, Transparent |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Casual |
| Features | Glass, Metal |
| Shade | Medium |
| Shape | Rectangle |
| Series Features | Candle holder. Indoor/outdoor safe. Clear glass and black finished metal. Holds (3) 1.5″ votive candles (candles not included). |
| Brand | Ashley Furniture |
Nollie Table Lamp (Set of 2)
| Weight | 17 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17.63 × 17.75 × 22.63 in |
| Color | Black/Gray, Gray, Transparent, White |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Glass |
| Shade | Light |
| Shape | Round |
| Series Features | Gray frosted art glass table lamp. Modified drum hardback shade. 3-way switch. (1) E26 socket, type A bulb recommended – 100 watts max or 23 watts max CFL. |
| Brand | Ashley Furniture |
Samder Table Lamp
| Weight | 8 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15.5 × 15.5 × 13.25 in |
| Color | Clear/Brass Finish, Transparent |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Glass, Metal |
| Shade | Light |
| Series Features | Clear glass and antique brass finished metal table lamp. Drum hardback shade. 3-way switch. (1) E26 socket, type A bulb recommended – 100 watts max or 23 watts max CFL. |
| Brand | Ashley Furniture |
Talar Table Lamp
| Weight | 8 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16.5 × 16.75 × 20.25 in |
| Color | Brown/Beige, Clear/Bronze Finish, Transparent |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Glass, Metal |
| Shade | Light |
| Shape | Square |
| Series Features | Clear glass and bronze finished metal table lamp. Modified drum hardback shade. 3-way switch. (1) E26 socket, type A bulb recommended – 150 watts max or 25 watts max CFL. |
| Brand | Ashley Furniture |
Brunonia Wall Art
| Weight | 21 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3 × 73.75 × 50.5 in |
| Color | Black/Gray, Blue, Orange, Teal/Orange/Black, White |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Shade | Dark |
| Shape | Rectangle |
| Series Features | Abstract design in shades of teal, orange, black and white. Framed gallery wrapped canvas. Hand painted embellishment. D-ring bracket for hanging. Vertical and horizontal hanging. Due to the hand crafted nature of this product, some variations may occur. |
| Brand | Ashley Furniture |
Manelin Table Lamp
| Weight | 13 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18.75 × 19 × 22.13 in |
| Color | Brown/Beige, Clear/Gray, Transparent |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Casual |
| Shape | Round |
| Series Features | Clear seeded glass and gray finished metal table lamp. Drum hardback shade. 3-way switch. (1) E26 socket, type A bulb recommended – 150 watts max or 25 watts max CFL. |
| Brand | Ashley Furniture |













