Today’s Hours Getting Hours
Turkingsly Vase
| Weight | 6 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 11.25 × 11.25 × 11.13 in |
| Color | Green, Red/Burgundy, Spice/Teal/Antique White, White |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Casual |
| Features | Other |
| Series Features | Vase. Spice, teal and antique white glazed terracotta. Due to the finishing process of this product, some variations may occur. |
| Brand | Ashley Furniture |
Turkingsly Vase
| Weight | 8 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10.88 × 10.88 × 14.88 in |
| Color | Green, Red/Burgundy, Spice/Teal/Antique White, White |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Casual |
| Features | Other |
| Series Features | Vase. Spice, teal and antique white glazed terracotta. Due to the finishing process of this product, some variations may occur. |
| Brand | Ashley Furniture |
Moorbank Table Lamp
| Weight | 5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12.75 × 12.63 × 16 in |
| Color | Blue, Green, Teal |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Casual |
| Features | Ceramic |
| Shade | Medium |
| Series Features | Teal glazed ceramic table lamp. Drum hardback shade. On/off in-line switch. (1) E26 socket, type A bulb recommended – 60 watts max or 13 watts max CFL. |
| Brand | Ashley Furniture |
Taylow Table Lamp
| Weight | 7 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15.5 × 15.5 × 16.5 in |
| Color | Black/Gray, Gray |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Glass |
| Shade | Light |
| Series Features | Gray finished glass table lamp. Drum hardback shade. 3-way switch. (1) E26 socket, type A bulb recommended – 100 watts max or 23 watts max CFL. |
| Brand | Ashley Furniture |
Austbeck Desk Lamp
| Weight | 5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 9.5 × 15.13 × 20.75 in |
| Color | Black/Gray, Gray |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Metal |
| Shade | Dark |
| Series Features | Gray finished metal desk lamp. Metal shade. Adjustable neck. (1) Wireless charger and (1) USB charging port. On/off switch. (1) E26 socket, type G bulb recommended – 40 watts max or 8 watts max CFL. |
| Brand | Ashley Furniture |
Dorahton Table Lamp
| Weight | 9 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16.25 × 16.25 × 18 in |
| Color | Black/Gray, Blue, Teal |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Glass |
| Series Features | Teal and gray finished art glass table lamp. Drum hardback shade. 3-way switch. (1) E26 socket, type A bulb recommended – 100 watts max or 23 watts max CFL. |
| Brand | Ashley Furniture |
Violasen 5′ x 7’3″ Rug
| Weight | 13.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 6 × 60 × 6 in |
| Color | Black/Gray, Brown/Beige, Cream/Beige/Gray |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Shade | Dark |
| Series Features | Machine woven cut and loop, high-low abstract design in cream, beige and shades of gray. 20mm pile. Polypropylene, backed with jute. Spot clean only. Rug pad recommended. |
| Brand | Ashley Furniture |
Donnford Table Lamp
| Weight | 4 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 9.88 × 9.88 × 16 in |
| Color | Black/Gray, Gray |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Ceramic |
| Shade | Medium |
| Series Features | Antique gray ceramic table lamp. Drum hardback shade. On/off switch. (1) E26 socket, type A bulb recommended – 40 watts max or 8 watts max CFL. |
| Brand | Ashley Furniture |
Nollie Table Lamp (Set of 2)
| Weight | 17 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17.63 × 17.75 × 22.63 in |
| Color | Black/Gray, Gray, Transparent, White |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Glass |
| Shade | Light |
| Shape | Round |
| Series Features | Gray frosted art glass table lamp. Modified drum hardback shade. 3-way switch. (1) E26 socket, type A bulb recommended – 100 watts max or 23 watts max CFL. |
| Brand | Ashley Furniture |
Deondra Table Lamp
| Weight | 12 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12.25 × 20.25 × 19.25 in |
| Color | Black/Gray, Gray, White |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Casual |
| Features | Metal, Wood Products and Other |
| Shade | Light |
| Shape | Round |
| Series Features | White washed finished galvanized metal and wood table lamp. Rounded corner rectangle hardback shade. 3-way switch. (1) E26 socket, type A bulb recommended – 150 watts max or 25 watts max CFL. Due to the finishing process of this product, some variations may occur. |
| Brand | Ashley Furniture |
Bolanburg 65″ Dining Bench
| Weight | 39 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19.5 × 68.75 × 6.25 in |
| Color | Brown/Beige, Two-tone, White |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Casual |
| Features | Fabric, Wood Products and Other |
| Series Features | Unique two-tone finish with a combination of Oak and Acacia substrates combining a trendy textured antique white color with table and server tops finished in a textural weathered oak finish. Rectangular dining table features six convenient drawers for storing smaller items. The -02 upholstered host chair inspired by the trendy deconstructed styles for casual living. The -01 side chairs feature a boxed cushion seat. All chairs feature a heavy woven fabric for added textural qualities. The large capacity server has three doors with lattice design. The tall bunching unit has two drawers, three shelves and open lattice sides. D647-32 rectangular counter table features four convenient drawers for storing smaller items. All chairs feature a heavy woven fabric for added textural qualities. D647-13 round drop leaf counter table converts to smaller square version and has a shelf for storage. The D647-42 table will seat four guests with storage cabinet on one end. Storage cabinet has a drawer located at the bottom with a single adjustable shelf located behind two doors above. D647-09 is made with solid wood, veneer and engineered wood substrate in antique white. Heavy woven polyester fabric with nail head trim. D647-55T/B table sets on a stylish double pedestal base and extends to 103″ long. The D647-08 extra large bench with thick upholstered seat cushion. |
| Brand | Ashley Furniture |
Dalenville Accent Cabinet
| Weight | 207 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 46 × 80 in |
| Color | Black/Gray, Warm Gray |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Casual |
| Features | Glass, Wood Products and Other |
| Shape | Rectangle |
| Series Features | Accent cabinet. Constructed of oak veneer, solid and engineered woods in antique gray finish. Light wire brushed effect to enhance wood grain. Antique pewter finished metal hardware. Soft close hinges. Glass panel door fronts. 2 Doors, 2 adjustable shelves and 1 fixed shelf. Coordinates with the T965. |
| Brand | Ashley Furniture |













