Today’s Hours Getting Hours
Roxsburg 5′ x 7′ Rug
| Weight | 14.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5.25 × 62 × 5.25 in |
| Color | Black/Gray, Multi, Natural, White |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Casual |
| Shape | Rectangle |
| Series Features | Hand woven, geometric design in cream, gray, black and natural. 5mm pile. 3.25 – 3.75″ knotted tassel edge. Polyester/wool blend, backed with cotton. Spot clean only. Rug pad recommended. Due to the handcrafted nature of this product, some variation may occur. |
| Brand | Ashley Furniture |
Dimtrois Lantern (Set of 2)
| Weight | 6 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 13 × 13 × 21 in |
| Color | Black, Black/Gray |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Casual |
| Features | Glass, Metal |
| Shade | Dark |
| Shape | Rectangle |
| Series Features | Set of 2 lanterns. Indoor/outdoor safe. Black finished metal and clear glass. Holds (2) 3″ pillar candles (candles not included). |
| Brand | Ashley Furniture |
Turkingsly Vase
| Weight | 6 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 11.25 × 11.25 × 11.13 in |
| Color | Green, Red/Burgundy, Spice/Teal/Antique White, White |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Casual |
| Features | Other |
| Series Features | Vase. Spice, teal and antique white glazed terracotta. Due to the finishing process of this product, some variations may occur. |
| Brand | Ashley Furniture |
Moorbank Table Lamp
| Weight | 6 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12.5 × 12.75 × 16.13 in |
| Color | Amber, Brown/Beige, Yellow |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Casual |
| Features | Ceramic |
| Shade | Medium |
| Series Features | Amber glazed ceramic table lamp. Drum hardback shade. On/off in-line switch. (1) E26 socket, type A bulb recommended – 60 watts max or 13 watts max CFL. |
| Brand | Ashley Furniture |
Turkingsly Vase
| Weight | 8 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10.88 × 10.88 × 14.88 in |
| Color | Green, Red/Burgundy, Spice/Teal/Antique White, White |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Casual |
| Features | Other |
| Series Features | Vase. Spice, teal and antique white glazed terracotta. Due to the finishing process of this product, some variations may occur. |
| Brand | Ashley Furniture |
Cassandra Candle Holder
| Weight | 4 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5.13 × 19.25 × 5.25 in |
| Color | Brown, Brown/Beige, Transparent |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Casual |
| Features | Glass, Wood Products and Other |
| Shade | Dark |
| Shape | Rectangle |
| Series Features | Candle holder. Brown finished wood and clear glass. Holds (5) 1.5″ votive candles (candles not included). |
| Brand | Ashley Furniture |
Moorbank Table Lamp
| Weight | 5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12.75 × 12.63 × 16 in |
| Color | Blue, Green, Teal |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Casual |
| Features | Ceramic |
| Shade | Medium |
| Series Features | Teal glazed ceramic table lamp. Drum hardback shade. On/off in-line switch. (1) E26 socket, type A bulb recommended – 60 watts max or 13 watts max CFL. |
| Brand | Ashley Furniture |
Milesen Tray
| Weight | 4 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16.63 × 21 × 3.75 in |
| Color | Blue, Natural, Navy/Natural |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Shape | Rectangle |
| Series Features | Tray. Navy enamel and natural finished wood. Due to the use of natural materials, some variations may occur. |
| Brand | Ashley Furniture |














