Today’s Hours Getting Hours
35″ Belldunn Table Lamp
| Weight | 6 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 11.63 × 12.13 × 12.5 in |
| Color | Antique Pewter Finish, Black/Gray, Metallic |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Traditional |
| Features | Metal |
| Shade | Dark |
| Series Features | Antique pewter finished metal and black marble buffet lamp. Metal empire shade. On/off switch. (1) E26 socket, type A bulb recommended – 40 watts max or 8 watts max CFL. |
| Brand | Ashley Furniture |
Kilkenny 5’3″ x 7’3″ Rug
| Weight | 14.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5.5 × 64 × 5.5 in |
| Color | Black/Gray, Brown/Beige, Green, Multi |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Traditional |
| Features | Fabric |
| Shade | Medium |
| Shape | Rectangle |
| Series Features | Machine woven high-low, botanical design in cream, gold, sage and shades of gray. 9mm pile. Heat set polypropylene/polyester shrink yarn blend, backed with jute. Spot clean only. Rug pad recommended. |
| Brand | Ashley Furniture |
Augustina Wall Clock
| Weight | 19 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 34.75 × 34.25 × 4.75 in |
| Color | Antique Black, Black/Gray, Brown/Beige |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Traditional |
| Features | Metal, Other |
| Shade | Medium |
| Shape | Round |
| Series Features | Antique black finished wall clock. Antique cream finished face. Roman numerals. Keyhole bracket for hanging. |
| Brand | Ashley Furniture |
Precia 5’3″ x 7’3″ Rug
| Weight | 28 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 7 × 61 × 7 in |
| Color | Black/Gray, Blue, Brown/Beige, Gray/Cream, White |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Traditional |
| Shade | Medium |
| Shape | Rectangle |
| Series Features | Machine woven, Persian style medallion design with border in shades of cream, tan and blue. 19mm pile. Polypropylene, backed with cotton. Spot clean only. Rug pad recommended. |
| Brand | Ashley Furniture |
26″ Belldunn Table Lamp
| Weight | 6 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12 × 11.88 × 10.5 in |
| Color | Antique Pewter Finish, Black/Gray, Metallic |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Traditional |
| Features | Metal |
| Shade | Dark |
| Series Features | Antique pewter finished metal and black marble table lamp. Metal empire shade. On/off switch. (1) E26 socket, type A bulb recommended – 40 watts max or 8 watts max CFL. |
| Brand | Ashley Furniture |
Mahala Table Lamp
| Weight | 9 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 13 × 15.38 × 19.5 in |
| Color | Antique Gold Finish, Brown/Beige, Metallic |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Traditional |
| Shape | Round |
| Series Features | Antique gold finished metal table lamp. Rectangle hardback shade. 3-way switch. (1) E26 socket, type A bulb recommended – 150 watts max or 25 watts max CFL. |
| Brand | Ashley Furniture |





