Moorbank Table Lamp
| Weight | 5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12.75 × 12.63 × 16 in |
| Color | Blue, Green, Teal |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Casual |
| Features | Ceramic |
| Shade | Medium |
| Series Features | Teal glazed ceramic table lamp. Drum hardback shade. On/off in-line switch. (1) E26 socket, type A bulb recommended – 60 watts max or 13 watts max CFL. |
| Brand | Ashley Furniture |
Garville Desk Lamp
| Weight | 5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 6.75 × 10.25 × 17.63 in |
| Color | Black/Gold Finish, Black/Gray, Metallic |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Series Features | Black and gold finished metal desk lamp. Metal shade. Adjustable arm and neck. On/off switch. (1) E26 socket, type A bulb recommended – 40 watts max or 8 watts max CFL. Matching floor lamp – L734341. |
| Brand | Ashley Furniture |
Milesen Tray
| Weight | 4 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16.63 × 21 × 3.75 in |
| Color | Blue, Natural, Navy/Natural |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Shape | Rectangle |
| Series Features | Tray. Navy enamel and natural finished wood. Due to the use of natural materials, some variations may occur. |
| Brand | Ashley Furniture |
Derex Tray
| Weight | 7 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5.75 × 22.38 × 17.38 in |
| Color | Champagne Finish, Metallic |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Metal |
| Shade | Medium |
| Shape | Rectangle |
| Series Features | Tray. Mirror and champagne finished metal. |
| Brand | Ashley Furniture |
Averlain Wall Decor
| Weight | 5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 32.75 × 33.25 × 2.25 in |
| Color | Antique Gray, Black/Gray |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Casual |
| Features | Metal |
| Shape | Round |
| Series Features | Antique gray finished metal wall sculpture. Indoor/outdoor safe. I-ring bracket for hanging. |
| Brand | Ashley Furniture |
Cristela Wall Art
| Weight | 8 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36.75 × 36.63 × 2.38 in |
| Color | Brown/Beige, Metallic, Taupe |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Light |
| Shape | Square |
| Series Features | Abstract design in shades of taupe, cream and silver. Gallery wrapped canvas. Glitter embellishment/hand painted/textured. D-ring bracket for hanging. Due to the hand crafted nature of this product, some variations may occur. |
| Brand | Ashley Furniture |
Finnlett 5’3″ x 7′ Rug
| Weight | 8.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5.5 × 63.25 × 5.5 in |
| Color | Blue, Cream/Blue, White |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Shape | Rectangle |
| Series Features | Machine woven cut pile, high-low diamond design in cream and blue. Indoor/outdoor safe. 7mm pile. Polypropylene. Spot clean only. Rug pad recommended. |
| Brand | Ashley Furniture |
Etney Vase
| Weight | 4 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 8.75 × 9 × 13.75 in |
| Color | Black/Gray, Slate |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Glass |
| Shade | Light |
| Series Features | Vase. Slate finished cut class. |
| Brand | Ashley Furniture |
Berrnette Sculpture
| Weight | 4 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5.25 × 12.25 × 18.13 in |
| Color | Black/Gray, Gold Finish/Black |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Metal |
| Series Features | Sculpture. Gold finished cast aluminum and black finished metal. |
| Brand | Ashley Furniture |
Moises Bowl
| Weight | 7 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 21.63 × 21.88 × 5.5 in |
| Color | Antique White, White |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Casual |
| Features | Metal |
| Shade | Light |
| Series Features | Bowl. Antique white finished metal. Due to the finishing process of this product, some variations may occur. |
| Brand | Ashley Furniture |
Donya Vase
| Weight | 6 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 6.25 × 17 × 14.5 in |
| Color | Antique Black, Black/Gray |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Casual |
| Features | Resin |
| Series Features | Vase. Antique black finished poly resin. Due to the finishing process of this product, some variations may occur. |
| Brand | Ashley Furniture |
Antique Black 16″ Briana Lantern
| Weight | 8 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 9 × 9 × 18.5 in |
| Color | Antique Black, Black/Gray |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Metal |
| Shade | Dark |
| Shape | Rectangle |
| Series Features | Lantern. Antique black finished metal. Holds up to (4) 3″ pillar handles (candles not included). Due to the finishing process of this product, some variations may occur. |
| Brand | Ashley Furniture |














