Lindyn Right-Arm Facing Corner Chair
| Weight | 106 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 44 × 50 × 38 in |
| Color | Black/Gray, Fog |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
Megginson Right-Arm Facing Sofa Chaise
| Weight | 160 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 86 × 61 × 39 in |
| Color | Black/Gray, Storm |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
Arroyo Brown Sofa
| Weight | 109 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 35.25 × 82.88 × 19.38 in |
| Color | Brown/Beige, Caramel |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric, Microfiber |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
Elite Park Outdoor Swivel Lounge with Cushion
| Weight | 60 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 33.5 × 36.88 × 27.88 in |
| Color | Black/Gray, Gray |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Casual |
| Features | Fabric, Metal, Resin |
| Series Features | Resin wicker on gray aluminum frames. High performance Nuvella fabric. P518-835 has two throw pillows; P518-838 has four throw pillows. Assembly required. Cushioned aluminum dining set. Hand woven gray resin on a powder coated aluminum frame with hand applied finish. Gray Nuvella high performance fabric. Stainless steel hardware. Assembly required. |
| Brand | Ashley Furniture |
Keskin Oversized Swivel Accent Chair
| Weight | 141 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 54 × 58 × 39 in |
| Color | Brown/Beige, Sand |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Medium |
| Brand | Ashley Furniture |
Altari Sofa
| Weight | 131 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 85 × 35 in |
| Color | Alloy, Black/Gray |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
Nemoli Queen Sofa Sleeper
| Weight | 213 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 92 × 39 in |
| Color | Black/Gray, Slate |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
Lindyn Left-Arm Facing Corner Chaise
| Weight | 146 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 70 × 50 × 38 in |
| Color | Black/Gray, Fog |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
Cristela Wall Art
| Weight | 8 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36.75 × 36.63 × 2.38 in |
| Color | Brown/Beige, Metallic, Taupe |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Light |
| Shape | Square |
| Series Features | Abstract design in shades of taupe, cream and silver. Gallery wrapped canvas. Glitter embellishment/hand painted/textured. D-ring bracket for hanging. Due to the hand crafted nature of this product, some variations may occur. |
| Brand | Ashley Furniture |
Adah Wall Decor
| Weight | 5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5.63 × 32.75 × 5.13 in |
| Color | Brown/Beige, Brown/Natural |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Casual |
| Features | Fabric |
| Shade | Light, Medium |
| Series Features | Shades of Brown and Natural Polyester Woven Wall Hanging. Indoor/Outdoor Safe. Global Design. Braided Cord for Hanging. |
| Brand | Ashley Furniture |
Barnsana Power Reclining Sofa
| Brand | Ashley Furniture |
|---|---|
| Color | Grey |
| Features | Fabric, Power Recline, Recline, Upholstered, USB |
| Style | Casual |
Barnsana Power Reclining Loveseat with Console
| Brand | Ashley Furniture |
|---|---|
| Color | Grey |
| Features | Console, Fabric, Power Recline, Recline, Upholstered, USB |
| Style | Casual |
Leonelle 5’3″ x 7’3″ Rug
| Weight | 15 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4.75 × 63.75 × 4.75 in |
| Color | Black/Gray, Blue, Brown/Beige, Cream/Blue/Gray |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Medium |
| Shape | Rectangle |
| Series Features | Machine woven abstract design in cream and shades of blue and gray. Polyester. 9mm pile. Backed with jute. Spot clean only. Rug pad recommended. |
| Brand | Ashley Furniture |
Kilkenny 5’3″ x 7’3″ Rug
| Weight | 14.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5.5 × 64 × 5.5 in |
| Color | Black/Gray, Brown/Beige, Green, Multi |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Traditional |
| Features | Fabric |
| Shade | Medium |
| Shape | Rectangle |
| Series Features | Machine woven high-low, botanical design in cream, gold, sage and shades of gray. 9mm pile. Heat set polypropylene/polyester shrink yarn blend, backed with jute. Spot clean only. Rug pad recommended. |
| Brand | Ashley Furniture |
Donier Wall Art
| Weight | 10 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36.75 × 49 × 2.38 in |
| Color | Blue, Blue/Gold Finish, Metallic |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Dark |
| Shape | Rectangle |
| Series Features | Abstract design in shades of blue, black and gold. Gallery wrapped canvas. Gold leaf embellishment/hand painted/textured. D-ring bracket for hanging. Horizontal hanging only. Due to the hand crafted nature of this product, some variations may occur. |
| Brand | Ashley Furniture |













