
Altari Sofa
$908.00 Original price was: $908.00.$498.99Current price is: $498.99.

Arroyo Grey Sofa
$1,200.00 Original price was: $1,200.00.$838.00Current price is: $838.00.
Arroyo Brown Sofa
"*" indicates required fields
SKU:
8940138
Category: Outlet Sofas
Description
For a fresh spot in your space, turn to this designer sofa. This invigorating piece breathes warmth into your home with its striking caramel faux leather upholstery, modern bolster pillows and tapered legs. Wind down at the end of a long day when you sink into this canyon of comfort.
Additional information
| Weight | 109 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 35.25 × 82.88 × 19.38 in |
| Color | Brown/Beige, Caramel |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric, Microfiber |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
About Ashley Furniture
The Ashley Companies has three separate operating divisions: Casegoods, Motion and Stationary. Ashley Furniture Industries Inc. offers a fully integrated product line to take the guess work out of furnishing a home. Unique, coordinated products allow the buyer to choose from several combinations of furniture for living rooms, dining rooms, and bedrooms; all designed with matching materials and finishes.
Related products
Altari Queen Sofa Sleeper
| Weight | 199 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 85 × 37 in |
| Color | Alloy, Black/Gray |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
Boxberg Reclining Sofa
| Weight | 213 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 34 × 87 × 32 in |
| Color | Brown/Beige, Teak |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
Arroyo Grey Sofa
| Weight | 106 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 35 × 82.5 × 19 in |
| Color | Black/Gray, Smoke |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
Barnsana Power Reclining Sofa
| Brand | Ashley Furniture |
|---|---|
| Color | Grey |
| Features | Fabric, Power Recline, Recline, Upholstered, USB |
| Style | Casual |
Macleary Sofa
| Weight | 133.59 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36 × 82 × 36 in |
| Color | Black/Gray, Navy |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
Tulen Reclining Sofa
| Weight | 177 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 87 × 36 in |
| Color | Black/Gray, Gray |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
Stoneland Reclining Sofa
| Weight | 236 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 34 × 92 × 33 in |
| Color | Brown/Beige, Chocolate |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |










