
Grixdale Reclining Sofa
$1,872.00 Original price was: $1,872.00.$1,298.00Current price is: $1,298.00.

Digby Fabric Sofa
$2,553.00 Original price was: $2,553.00.$1,348.99Current price is: $1,348.99.
Bayonne Sofa
"*" indicates required fields
SKU:
3780138
Category: Outlet Sofas
Description
Dressed to impress with distinctive cutaway arms, this sofa is an above-and-beyond choice for your fashionable abode. Wrapped in a soft flatwoven charcoal fabric that’s naturally on trend, this designer sofa is sure to suit contemporary spaces and modern farmhouse places—and look right at home with classic and eclectic furnishings. That’s the beauty of a great transitional piece of furniture. That’s the beauty of this brilliantly done sofa.
Additional information
| Weight | 144 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 83 × 39 in |
| Color | Black/Gray, Charcoal |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
About Ashley Furniture
The Ashley Companies has three separate operating divisions: Casegoods, Motion and Stationary. Ashley Furniture Industries Inc. offers a fully integrated product line to take the guess work out of furnishing a home. Unique, coordinated products allow the buyer to choose from several combinations of furniture for living rooms, dining rooms, and bedrooms; all designed with matching materials and finishes.
Related products
Gleston Sofa
| Weight | 131 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 84 × 37 in |
| Color | Black/Gray, Onyx |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
Arroyo Sofa Chaise
| Weight | 124 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 35.25 × 82.75 × 19.25 in |
| Color | Black/Gray, Smoke |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
Draycoll Power Reclining Sofa
| Weight | 231 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 31 × 84 × 29 in |
| Color | Black/Gray, Slate |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
Altari Sofa
| Weight | 131 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 85 × 35 in |
| Color | Alloy, Black/Gray |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
Nemoli Queen Sofa Sleeper
| Weight | 213 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 92 × 39 in |
| Color | Black/Gray, Slate |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
Tulen Reclining Sofa
| Weight | 177 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 87 × 36 in |
| Color | Black/Gray, Gray |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
Stoneland Reclining Sofa
| Weight | 236 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 34 × 92 × 33 in |
| Color | Brown/Beige, Chocolate |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
Mitchiner Reclining Sofa with Drop Down Table
| Weight | 229 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 34 × 85.5 × 32 in |
| Color | Black/Gray, Fog |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |










