Rustic Glam Bookcase
| Weight | 176.37 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16.75 × 40 × 78.25 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Medium Brown |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Rustic Glam |
| Features | Storage |
Rustic Glam Credenza
| Weight | 174.94 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22.75 × 52 × 30.75 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Light Wood |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Rustic Glam |
| Features | Storage |
Rustic Glam Leg Desk
| Weight | 160.94 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 28.5 × 54 × 30.75 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Light Wood |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Rustic Glam |
| Features | Storage |
Rustic Glam Trestle Desk
| Weight | 164.69 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 64 × 30.75 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Light Wood |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Rustic Glam |
| Features | Storage |