Thornton Fabric High-Leg Recliner
| Weight | 113 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 38 × 41 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Thornton |
| Features | Fabric |
Thornton Fabric Two-Cushion Sofa
| Weight | 126 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 35 × 77 × 38 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Thornton |
| Features | Fabric |
Thornton Leather Chair
| Weight | 89 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 35 × 40 × 38 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Thornton |
| Features | Leather |
Thornton Leather Chair and a Half
| Weight | 103 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 35 × 54 × 38 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Thornton |
| Features | Leather |
Thornton Leather Cocktail Ottoman
| Weight | 37 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 23 × 37 × 19 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Thornton |
| Features | Leather |
Thornton Leather Loveseat
| Weight | 116 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 35 × 61 × 38 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Thornton |
| Features | Leather |
Thornton Leather Sofa
| Weight | 143 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 35 × 86 × 38 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Thornton |
| Features | Leather |
Thornton Leather Two-Cushion Sofa
| Weight | 126 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 35 × 77 × 38 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Thornton |
| Features | Leather |







