Sanctuary Bedside Table
| Weight | 78.1 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 32 × 29 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Cream |
| Detail Color | Silvers |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Sanctuary |
| Features | Storage |
Sanctuary Fretwork Chest-Pearl Essence
| Weight | 110.23 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 36 × 32 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Cream |
| Detail Color | Whites/Creams/Beiges |
| Style | Casual |
| Collection | Sanctuary |
| Features | Storage |
Sanctuary Nightstand
| Weight | 99 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18.75 × 32 × 30.25 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Cream |
| Detail Color | Silvers |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Sanctuary |
| Features | Power |
Sanctuary Upholstered Arm Chair
| Weight | 26.4 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 26.75 × 23.5 × 40.5 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Cream |
| Detail Color | Beige |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Sanctuary |
| Features | Fabric |
Sanctuary Upholstered Side Chair
| Weight | 25.3 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 26.75 × 23.5 × 40.5 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Cream |
| Detail Color | Beige |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Sanctuary |
| Features | Fabric |