
Rosebank Right-Hand Facing Loveseat
Call for Price
Oasis- Coastal Living Home Collection Dockside Nightstand
Call for Price
Origins Upholstered Side Chair – 809 Ebony / 7617-91 Linen
"*" indicates required fields
SKU:
729-926-7617-91-809
Category: Chairs & Benches
Tags: Chairs & Benches, Cream, Stickley Furniture
Description
Designed to pair with any Origins by Stickley style, the Origins Upholstered Side Chair is made of solid maple. Its upholstered seat and back (inside and outside) are available in your choice of eight Crypton fabric colors.
Additional information
| Dimensions | 23 × 20 × 40 in |
|---|---|
| Brand | Stickley Furniture |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Origins By Stickley Dining Room |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Dwyer 42-inch Round Dining Table – 800-Clay
Dwyer 42-inch Round Dining Table – 801-Coast
Dwyer 42-inch Round Dining Table – 802-Bay
Dwyer 42-inch Round Dining Table – 803-Bluff
Dwyer 48-inch Round Dining Table – 800-Clay
Dwyer 48-inch Round Dining Table – 801-Coast
Dwyer 48-inch Round Dining Table – 802-Bay
Related products
Boheme Vitton Upholstered Side Chair
| Weight | 22 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 25.5 × 21 × 41 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Cream |
| Detail Color | Whites/Creams/Beiges |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Boheme |
| Features | Fabric |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.