Uttermost Chair
| Brand | Studio C |
|---|---|
| Color | Green, Tan |
| Features | Customizable, Fabric, Nailheads |
| Style | Transitional |
Wing Chair 083610BD
| Weight | 52 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36 × 35 × 43 in |
| Brand | Studio C |
| Color | White |
| Features | Customizable, Fabric, Wood |
| Style | Traditional |
Yarkland Chair
| Brand | Studio C |
|---|---|
| Color | Brown, Green |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Traditional |
Swivel Chair 072510SG
| Weight | 76 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 37 × 32 × 35 in |
| Brand | Studio C |
| Color | Grey, White |
| Features | Customizable, Fabric, Glider, Swivel |
| Style | Transitional |
Studio C Swivel Glider Chair
| Brand | Studio C |
|---|---|
| Color | Blue, Green, White |
| Features | Customizable, Fabric, Glider, Swivel |
| Style | Contemporary, Modern |









