Arline Swivel Accent Chair Grey
$1,998.00 Original price was: $1,998.00.$1,188.99Current price is: $1,188.99.

Essentials Swivel Chair 033910SC
Call for Price
Soft Haven Chairs
"*" indicates required fields
Description
Just the good stuff! This familiar style has an added swivel feature to make it the perfect mix of style and comfort. Also available as a swivel glider using style number 075610SG
Product Details
| Back Type | Tight Back |
|---|---|
| Style Arm Height | 24.0 |
| Style Seat Height | 19.0 |
| Style Between Arms | 21.0 |
| Style Cubes | 23.0 |
| Style Units | 61.0 |
Additional information
| Weight | 23.7 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36 × 36 × 37 in |
| Brand | Studio C |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Soft Haven |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Soft Haven Chairs
Soft Haven Chairs
Soft Haven Chairs
Soft Haven Ottomans & Poufs
Related products
Paula Deen by Studio C Chairs
Collins Fabric Chair
| Weight | 123 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 48 × 36 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Collins |
| Features | Fabric |







Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.