Today’s Hours Getting Hours
Valebeck Counter Height Stool
| Weight | 24 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 23 × 7.38 in |
| Color | Black/Gray, Brown/Beige, Brown/Black |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Casual |
| Features | Fabric, Metal, Wood Products and Other |
| Series Features | Rustic cottage styling. D546-01 white. D546-124/130 black metal, rustic brown finish, beige fabric cushioned seat. D546-224/230 black metal, rustic brown swivel seat. D546-324/330 black metal and distressed vintage white finish, beige swivel seat. D546-424/430 beige fabric cushion swivel seat and rustic brown finish; metal stretcher and back frame. D546-524/530 linen colored fabric cushion with nailhead trim detail; distressed vintage white finish and black metal. D546-624/630 solid hardwood frames with antique black metal back support and footrest; swivel seat features a durable black faux leather cover with nailhead trim. D546-35 rectangle extension leaf table features an extra thick edge with book matched inlay pattern and can fit 6-8. D546-50T/B round dining table features a sturdy post and bracket base design with black metal accents, and thick 54″ dining top. D546-32 features 4 drawers; 2 each side, 7 bottle wine rack and 2 open shelves for display. |
| Brand | Ashley Furniture |
Amaris Outdoor Dining Table
| Weight | 55 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 43.75 × 43.25 × 5.5 in |
| Color | Black/Gray, Brown/Beige, Brown/Black |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Casual |
| Series Features | Powder coated steel frame. Resin wicker dining chairs and table. Resin wood look tabletop with umbrella hole. Black frame/tan wicker. Assembly required. Ashley Express. |
| Brand | Ashley Furniture |
Dashburn Sculpture
| Weight | 8 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 13.38 × 19.25 × 5.13 in |
| Color | Black/Gray, Brown/Black |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Dark |
| Series Features | Sculpture. Antique brown finished wood and black finished metal. Due to the use of natural materials, some variations may occur. |
| Brand | Ashley Furniture |
Jandoree Table (Set of 3)
| Weight | 123 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 27.25 × 51.75 × 10.38 in |
| Color | Black/Gray, Brown/Beige, Brown/Black |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Casual |
| Features | Metal, Wood Products and Other |
| Shape | Rectangle, Square |
| Series Features | Urban casual design. Tops and lower shelves feature a laminated paper printed with replicated vintage barn wood over engineered wood substrate. Metal frames with rivet head details and a powder coat finish in an aged black iron coloration. Cocktail table has casters for mobility. |
| Brand | Ashley Furniture |
Jeaselle Wall Art
| Weight | 11 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 32.63 × 48.13 × 2.75 in |
| Color | Brown/Beige, Brown/Black |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Casual |
| Shape | Rectangle |
| Series Features | Compass design in shades of brown, black and gold. Gallery wrapped canvas. Hand painted embellishment. D-ring bracket for hanging. Vertical and horizontal hanging. Due to the hand crafted nature of this product, some variations may occur. |
| Brand | Ashley Furniture |




