
Wonderstow Wall Art (Set of 3)
Call for Price

Reighlea Wall Art
$320.00 Original price was: $320.00.$198.00Current price is: $198.00.
Dashburn Sculpture
"*" indicates required fields
SKU:
A2000562
Category: Outlet Home Decor
Description
Elegantly adorn your bookshelf, mantel or dining table with this sculpture. Wood in an antiqued brown finish is brimming with natural beauty and adds warmth to your space. A sleekly styled black metal base grounds the piece.
Additional information
| Weight | 8 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 13.38 × 19.25 × 5.13 in |
| Color | Black/Gray, Brown/Black |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Dark |
| Series Features | Sculpture. Antique brown finished wood and black finished metal. Due to the use of natural materials, some variations may occur. |
| Brand | Ashley Furniture |
About Ashley Furniture
The Ashley Companies has three separate operating divisions: Casegoods, Motion and Stationary. Ashley Furniture Industries Inc. offers a fully integrated product line to take the guess work out of furnishing a home. Unique, coordinated products allow the buyer to choose from several combinations of furniture for living rooms, dining rooms, and bedrooms; all designed with matching materials and finishes.
Related products
Bennish Table Lamp
| Weight | 13 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 11.13 × 38.25 × 14.75 in |
| Color | Antique Silver Finish, Black/Gray, Metallic |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Metal |
| Shade | Medium |
| Series Features | Antique silver finished metal table lamp. Rectangle hardback shade. On/off in-line switch. (1) E26 socket, type A bulb recommended – 100 watts max or 23 watts max CFL. |
| Brand | Ashley Furniture |
Dorahton Table Lamp
| Weight | 9 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16.25 × 16.25 × 18 in |
| Color | Black/Gray, Blue, Teal |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Glass |
| Series Features | Teal and gray finished art glass table lamp. Drum hardback shade. 3-way switch. (1) E26 socket, type A bulb recommended – 100 watts max or 23 watts max CFL. |
| Brand | Ashley Furniture |
Roybeck Table (Set of 3)
| Weight | 100 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40.75 × 40.75 × 10 in |
| Color | Brown/Beige, Light Brown/Bronze |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Dark |
| Shape | Round |
| Series Features | Natural contemporary styling. Constructed with Acacia solids, veneers and engineered board. Features a natural Acacia colored finish combined with a contrasting dark bronze-tone wood frame. Table tops and shelves are highlighted with a butterfly matched inlay pattern. Accent cabinet has a contemporary attitude with its asymmetrical design. |
| Brand | Ashley Furniture |
Makana Table Lamp
| Weight | 4 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12.88 × 12.75 × 14.25 in |
| Color | Metallic, Natural, White, White/Brass |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Series Features | White finished glass and brass finished metal table lamp. Modified drum hardback shade. On/off switch. (1) E26 socket, type A bulb recommended – 60 watts max or 13 watts max CFL. |
| Brand | Ashley Furniture |
Emelda Table Lamp
| Weight | 11 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16.75 × 17 × 18.75 in |
| Color | Cream, White |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Casual |
| Features | Ceramic |
| Shade | Light |
| Shape | Round |
| Series Features | Antique cream glazed ceramic table lamp. Modified drum hardback shade. 3-way switch. (1) E26 socket, type A bulb recommended – 100 watts max or 23 watts max CFL. |
| Brand | Ashley Furniture |
Engelton Accent Table
| Weight | 32 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 21 × 28.5 × 7.13 in |
| Color | Green, Green/Gold |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Marble/Stone and/or Stone Like, Metal |
| Series Features | Accent table. Constructed of green marble and antique gold finished metal. Due to the use of natural materials, some variations may occur. |
| Brand | Ashley Furniture |
Zalemont Accent Table
| Weight | 31 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17.88 × 18.13 × 26 in |
| Color | Brown/Beige, Distressed Brown |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Medium |
| Shape | Square |
| Series Features | Accent table. Constructed of solid wood in distressed brown finish. Saw mark planks in an open twist design. |
| Brand | Ashley Furniture |










