Structures Single Display Cabinet - Complete
Call for Price
Oxford Chesser
Call for Price
5/0 Uph Footboard
"*" indicates required fields
Description
Product Details
| 5/0 Uph Footboard | Constructed of Acacia solids and veneers |
|---|---|
| 5/0 Uph Footboard | The faux sheepskin fabric adds a soft contrast to the wood |
| 5/0 Uph Footboard | Includes wood support slats for bedding and wood support legs with a built-in leveler attached to each slat |
| 5/0 Uph Footboard | Upholstered with 100% Polyester |
| 5/0 Uph Footboard | Cleaning code: W |
| Dimensions | 64.25″W X 02.00″D X 18.00″H |
| Weight | 31.97 lbs |
| The faux sheepskin fabric adds a soft contrast to the wood | Yes |
| Includes wood support slats for bedding and wood support legs with a built-in leveler attached to each slat | Yes |
| Upholstered with 100% Polyester | Yes |
| Cleaning code: W | Yes |
Additional information
| Weight | 32 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2 × 64.25 × 18 in |
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Toasted Almond |
| Style | Updated Classics |
| Collection | Bozeman |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.