Hudson Valley Mirror
"*" indicates required fields
Description
The 34-inch-diameter Hudson Valley Mirror features inset glass within a frame inspired by American quilt patterns. Its carefully crafted marquetry is composed of decorative veneers of walnut, maple, and black.
Additional information
| Dimensions | 1.5 × 34 × 34 in |
|---|---|
| Brand | Stickley Furniture |
| Color | Black |
| Style | Transitional |
| Collection | Hudson Valley |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Hudson Valley Scooped Nightstand
Hudson Valley Six-Drawer Dresser
Hudson Valley Small Nightstand
Hudson Valley Spindle Bed – California King
Hudson Valley Spindle Bed – King
Hudson Valley Spindle Bed – Queen
Hudson Valley Tall Chest
Related products
Maidstone Nightstand, Woven Jute
Maidstone Two-Drawer Side Table
| Dimensions | 26 × 23 × 24 in |
|---|---|
| Brand | Stickley Furniture |
| Color | Beige |
| Features | Wood |
| Style | Contemporary, Modern |
Mission Three-Drawer Cocktail Table
| Dimensions | 22 × 48 × 18 in |
|---|---|
| Brand | Stickley Furniture |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Contemporary, Modern |
Walnut Grove Small Server
| Dimensions | 22 × 39 × 38 in |
|---|---|
| Brand | Stickley Furniture |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Contemporary, Modern |
Welland Trestle Table
| Dimensions | 84 × 30 × 42 in |
|---|---|
| Brand | Stickley Furniture |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Transitional |







Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.