Dublin Leather Upholstered Bed
Call for Price

Calypso Non-extendable table 51529/2547+90271
Call for Price
C79-135 – Gemma Upholstered Bed – Queen Size 5/0
"*" indicates required fields
Description
Inspired by campaign style furniture, Gemma features two-toned metal posts and hardware. A shapely upholstered headboard contrasts with tailored fabric wrapped rails. A stylish mix of masculine and feminine elements – both handsome and pretty at once.
Product Details
| Material | Upholstery, Metal |
|---|---|
| Notes | NOTE: Light patina bronze finish metal posts with polished brass trim standardLight patina bronze finish metal posts with polished nickel trim available at no additional upcharge and MUST BE |
| Volume | 48 cft |
| Weight | 189 lb |
| Cartons | 2 |
| Leather | 149 sq.ft. |
| C.O.M. (*) | 9.25 yrd |
Additional information
| Weight | 189 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 84.75 × 65 × 66.25 in |
| Brand | Century Furniture |
| Color | Gray |
| Style | Transitional (Campaign-inspired) |
| Bed Size | Queen |
| Collection | Gemma |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.