Dublin Leather Upholstered Bed
Call for Price

Zoel TABLES 51560/2530+90562/30
Call for Price
C79-136 – Gemma Upholstered Bed – King Size 6/6
"*" indicates required fields
Description
Inspired by campaign style furniture, Gemma features two-toned metal posts and hardware. A shapely upholstered headboard contrasts with tailored fabric wrapped rails. A stylish mix of masculine and feminine elements – both handsome and pretty at once.
Product Details
| Material | Upholstery, Metal |
|---|---|
| Notes | NOTE: Light patina bronze finish metal posts with polished brass trim standardLight patina bronze finish metal posts with polished nickel trim available at no additional upcharge and MUST BE |
| Volume | 54 cft |
| Weight | 220 lb |
| Cartons | 2 |
| Leather | 167 sq.ft. |
| C.O.M. (*) | 10.50 yrd |
Additional information
| Weight | 220 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 84.75 × 81 × 66.25 in |
| Brand | Century Furniture |
| Color | Gray |
| Style | Transitional |
| Bed Size | King |
| Collection | Gemma |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.




Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.