CT4026K-PN – Chatham Bed-King-Peninsula
"*" indicates required fields
Description
Our Chatham bed is crafted from Mahogany solids and veneers that encompass the footboard and side rails with natural woven cane across two square fields that join together to form the headboard. Elevated off the ground, this bed is a perfect oasis for a casual bedroom.
Product Details
| Material | Mahogany Veneers, Mahogany Solids, Cane |
|---|---|
| Notes | Mahogany solids and veneers, natural woven caneBed slats included |
| Volume | 30 cft |
| Weight | 204 lb |
| Cartons | 1 |
Additional information
| Weight | 204 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 85.75 × 81 × 56 in |
| Brand | Century Furniture |
| Color | Brown |
| Style | Coastal |
| Bed Size | King |
| Collection | Chatham |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.




Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.