Dwyer Small Server - 803 Bluff / 04 Bronze Square Pull
Call for Price
CT6114 - Cyprus Swivel Chair - Triza
Call for Price
Avaline Carmen Chest
"*" indicates required fields
Description
The Carmen Five-Drawer Chest is a striking piece of furniture that combines modern design with functional storage. Its tall silhouette, accented by distinctive vertical wood detailing, creates a sense of modern elegance. The five spacious drawers offer ample storage, while the rich finish adds a touch of sophistication. This versatile piece is a captivating addition to any bedroom.
Product Details
| Five Drawers | Yes |
|---|---|
| Skylark finish | Yes |
Additional information
| Dimensions | 19 × 40 × 56 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Skylark |
| Style | Contemporary |
| Collection | Avaline |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Avaline Avaline Arm Chair
Avaline Avaline Dining Table
Avaline Avaline Dresser
Avaline Avaline Nightstand
Avaline Carmen Bunching Stool
Avaline Carmen Chest
Avaline Carmen Cocktail Table
Avaline Carmen Credenza
Related products
Americana Modern Bedroom 6 Drawer Chest
Pure Modern Bedroom Chest With 5 Drawers
Mapleton 6-Drawer Chest
| Brand | Daniels Amish |
|---|---|
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Storage, Wood |
| Style | Transitional |
Boheme Verbena Bachelors Chest
| Weight | 103.4 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 40 × 32 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Gray |
| Detail Color | Blues |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Boheme |
| Features | Power |





Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.