Revere Headboard - Queen / 805 Dune
Call for Price

Hastings Angled Storage Wedge
Call for Price
Door Chest
Door Chest
"*" indicates required fields
SKU:
4230-2400
Category: Chests
Tags: Chests, Cloud White And Desert Oak, Legacy Classic Furniture, White
Description
Product Details
| Crafted Of Select Hardwood Solids And White Oak Veneers | Yes |
|---|---|
| Cloud White And Desert Oak Finish | Yes |
| Golden Sand Metallic Accents | Yes |
| Width | 52 |
| Depth | 18 |
| Height | 52 |
| Finish | Cloud White and Desert Oak |
| Fabric | N/A |
| Material | Select Hardwood Solids and White Oak Veneer and Painted MDF |
| Hardware | Golden Sand |
Additional information
| Dimensions | 18 × 52 × 52 in |
|---|---|
| Brand | Legacy Classic Furniture |
| Color | White |
| Detail Color | Cloud White And Desert Oak |
| Style | Casual Contemporary |
| Collection | 3300 Miramar BR |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Drawer Chest
Dresser
Rect Mirror
Related products
Escape Five-drawer Chest With Cedar Bottom
Boheme Verbena Bachelors Chest
| Weight | 103.4 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 40 × 32 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Gray |
| Detail Color | Blues |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Boheme |
| Features | Power |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.