Drawer Chest
Drawer Chest
"*" indicates required fields
Description
Product Details
| Crafted Of Select Hardwoods And Quartered Oak Veneers | Yes |
|---|---|
| Acrylic Accents On Select Pieces | Yes |
| Muted Brass And Acrylic Hardware | Yes |
| Width | 42.5 |
| Depth | 19 |
| Height | 57.5 |
| Finish | Oyster |
| Fabric | N/A |
| Material | Select hardwood solids and Quartered Oak veneers |
| Hardware | Acrylic Hardware, Muted Brass Accents |
Additional information
| Dimensions | 19 × 42.5 × 57.5 in |
|---|---|
| Brand | Legacy Classic Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | Oyster |
| Style | Modern |
| Collection | 3300 Miramar BR |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Door Drawer Chest
Rectangular Mirror
Round Mirror
Seven Drawer Dresser
Six Drawer Dresser
Related products
Escape Five-drawer Chest With Cedar Bottom
Acquisitions Brimley Map Drawer Bachelor’s Chest – Raven Finish
Boheme Verbena Bachelors Chest
| Weight | 103.4 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 40 × 32 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Gray |
| Detail Color | Blues |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Boheme |
| Features | Power |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.