Lenox Carson Chest
"*" indicates required fields
Description
The Carson chest features eight drawers. The bottom drawer is Cedar lined. Adjustable levelers and hand holds in the back of the case.
Product Details
| Type: Drawer Chest | Yes |
|---|
Additional information
| Dimensions | 19 × 38 × 56 in |
|---|---|
| Brand | American Drew |
| Color | Cream |
| Detail Color | Light Stain |
| Style | Transitional |
| Collection | Lenox |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Lenox Anaheim Mirror
Lenox Capri Console Table
Lenox Capri End Table
Lenox Corsica Entertainment Console
Lenox Martini Table
Lenox Monaco Coffee Table
Lenox Prism Chest
Lenox Sarbonne Mirror
Related products
Escape Five-drawer Chest With Cedar Bottom
Berkshire Penley Drawer Chest
Boheme Verbena Bachelors Chest
| Weight | 103.4 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 40 × 32 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Gray |
| Detail Color | Blues |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Boheme |
| Features | Power |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.