
Madison Roll Arm 88 Left-Hand Facing Chair
Call for Price
Origins Nichols Round Dining Table with Leaf
Call for Price
Martine Low Chest – Cherry – 90N Coventry
"*" indicates required fields
Description
With a hint of mid-century style, the Martine Low Chest has radiused posts, robust molding, saber legs, and our Brushed Bronze pendant pulls, custom-designed for the Martine Collection. Storage consists of three wide side-hung, center-guided drawers and two narrow ones, with continuous-match cherry veneers creating a flowing, open grain.
Additional information
| Dimensions | 21 × 50.5 × 43 in |
|---|---|
| Brand | Stickley Furniture |
| Color | Brown |
| Style | Mid-Century Modern |
| Collection | Martine |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Martine Pillowback Sofa
| Dimensions | 39 × 88 × 34 in |
|---|---|
| Brand | Stickley Furniture |
| Color | Brown, Grey |
| Features | Customizable, Fabric, Wood |
| Style | Cottage |
Martine Skirted Chair
| Dimensions | 39 × 35 × 34 in |
|---|---|
| Brand | Stickley Furniture |
| Color | Grey |
| Features | Fabric |
| Style | Traditional |




Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.