Berkshire Mayview Dresser
Call for Price
Berkshire Eastbrook Panel Queen Bed Complete
Call for Price
Berkshire Penley Drawer Chest
"*" indicates required fields
Description
The Penley Drawer Chest is comprised of Rubberwood solids and Hickory veneers and is finished in a warm Cognac finish. To further bring out the beauty of this piece, we have added the classic bail and rosette hardware. This piece has five drawers for storage with the second and third drawer from the top having drawer dividers. The bottom drawer is Cedar lined. We have added hand holds in the back for easy mobility and adjustable levelers.
Product Details
| Type: Drawer Chest | Yes |
|---|
Additional information
| Dimensions | 21 × 40 × 59 in |
|---|---|
| Brand | American Drew |
| Color | Brown |
| Detail Color | Medium Stain |
| Style | Traditional |
| Collection | Berkshire |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Berkshire Concord Buffet
Berkshire Diamond Arm Chair
Berkshire Diamond Side Chair
Berkshire Eastbrook Panel Cal King Bed – Complete
Berkshire Eastbrook Panel King Bed Complete
Berkshire Eastbrook Panel Queen Bed Complete
Berkshire Edmisten Bachelors Chest
Berkshire Ervin Leg Table
Related products
Mapleton 6-Drawer Chest
| Brand | Daniels Amish |
|---|---|
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Storage, Wood |
| Style | Transitional |
Boheme Verbena Bachelors Chest
| Weight | 103.4 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 40 × 32 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Gray |
| Detail Color | Blues |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Boheme |
| Features | Power |




Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.