Berkshire Edmisten Bachelors Chest
Call for Price
Berkshire Diamond Arm Chair
Call for Price
Berkshire Diamond Side Chair
"*" indicates required fields
Description
American Drew’s history dates all the way back to 1927. The Berkshire Collection brings this wealth of experience into a fresh expression of casual European traditional style.
Product Details
| Arm or Side: Side Chair | Yes |
|---|---|
| Seat Type: Upholstered Seat & Back | Yes |
| Upholstery: Fabric | Yes |
Additional information
| Dimensions | 26.25 × 19 × 43.75 in |
|---|---|
| Brand | American Drew |
| Color | Cream |
| Detail Color | Medium Stain |
| Style | Traditional |
| Collection | Berkshire |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Berkshire Concord Buffet
Berkshire Diamond Arm Chair
Berkshire Eastbrook Panel Cal King Bed – Complete
Berkshire Eastbrook Panel King Bed Complete
Berkshire Eastbrook Panel Queen Bed Complete
Berkshire Edmisten Bachelors Chest
Berkshire Ervin Leg Table
Berkshire Glendale Uph Shelter Cal King Bed Complete
Related products
Boheme Vitton Upholstered Side Chair
| Weight | 22 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 25.5 × 21 × 41 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Cream |
| Detail Color | Whites/Creams/Beiges |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Boheme |
| Features | Fabric |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.