Gathering Table
$1,543.00 Original price was: $1,543.00.$1,028.99Current price is: $1,028.99.
Swoop Arm Uph Stol 2in-sl
$407.00 Original price was: $407.00.$268.99Current price is: $268.99.
Counter Height Chair 2in
"*" indicates required fields
Description
Product Details
| Constructed of select hardwoods | Yes |
|---|---|
| Stitch detailing on back rest adds a modern touch | Yes |
| Plush upholstered back and seat | Yes |
| Grand scaled chair legs | Yes |
| Seat Height: 24″ | – |
| Fabric Content: 86% Polyester, 14% Linen | Yes |
| Cleaning Code: S | Yes |
| Dimensions | 21.00″W X 25.75″D X 42.00″H |
| Weight | 23.15 lbs |
Additional information
| Weight | 46.3 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 25.75 × 21 × 42 in |
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Pale Oak |
| Style | Urban Organic |
| Collection | Davie |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.