Counter Height Chair 2in
$507.00 Original price was: $507.00.$338.99Current price is: $338.99.

Spectrum Swivel Chair
Call for Price
Swoop Arm Uph Stol 2in-sl
"*" indicates required fields
Description
Product Details
| Constructed of hardwood solids | Yes |
|---|---|
| Tapered legs | Yes |
| Accent welt trim | Yes |
| Graceful sloped arms | Yes |
| Upholstered with 100% polyester | Yes |
| Cleaning code: W | Yes |
| Seat height: 24″ | Yes |
| Seat depth: 19″ | Yes |
| Seat width: 15 1/2″ | Yes |
| Arm Height: 28 1/2″ and Width Between Arms: 16″ | – |
| Dimensions | 23.50″W X 26.00″D X 39.00″H |
| Weight | 27.56 lbs |
Additional information
| Weight | 55.1 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 26 × 23.5 × 39 in |
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | Gray |
| Detail Color | Slate |
| Style | Updated Classics |
| Collection | Mix-n-match Chairs |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Fiddler Counter Stool
Gray Fiddler Counter Stool
Jetson Bar Stool
Kairu Bar Stool
| Weight | 27 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 16 × 35 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Black |
| Style | Industrial |
| Collection | Kairu |
| Features | Swivel |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.