Dwyer 48-inch Desk - 800 Clay / 05 Nickel Square Pull
Call for Price
Merrill Dining Chair
Call for Price
Oasis- Coastal Living Home Collection Oasis Chest
"*" indicates required fields
SKU:
U533365
Category: Chests
Description
The Oasis Chest features two stylish drawers with distinctive white wave-patterned fronts that contrast beautifully with the Dockside oak case. This chest provides versatile storage while integrated electrical outlets add modern convenience to your coastal bedroom.
Product Details
| White Wave Patterned Drawer Fronts | Yes |
|---|---|
| Dockside Finish | Yes |
| Touch Latch Drawers | Yes |
| Two Drawers | Yes |
| Electrical with 1-USB, 1-USB-C and 2-Outlets | Yes |
Additional information
| Brand | Universal Furniture |
|---|---|
| Color | White |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Maidstone Tall Chest
| Dimensions | 21 × 42 × 50 in |
|---|---|
| Brand | Stickley Furniture |
| Color | Beige |
| Features | Wood |
| Style | Contemporary, Modern |
Pure Modern Bedroom Chest With 5 Drawers
Boheme Verbena Bachelors Chest
| Weight | 103.4 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 40 × 32 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Gray |
| Detail Color | Blues |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Boheme |
| Features | Power |




Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.