Grand Bay Tybee Drawer Chest
"*" indicates required fields
Description
The Tybee Drawer Chest offers a terrific storage option for the bedroom. With large, full depth drawers it is an excellent solution for bedrooms with smaller wall spaces due to entry/closet doors or windows which can limit the spaces available for longer dressers. A few features that stand out on the Tybee Drawer Chest are found inside the drawers. The second and third drawer from the top include removable dividers to keep contents organized while the bottom drawer features a cedar lined bottom.
Product Details
| Type: Drawer Chest | Yes |
|---|
Additional information
| Dimensions | 20 × 41 × 58.25 in |
|---|---|
| Brand | American Drew |
| Color | White |
| Style | Transitional |
| Collection | Grand Bay |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Grand Bay Acadia Panel Cal King Bed Complete
Grand Bay Acadia Panel King Bed Complete
Grand Bay Acadia Panel Queen Bed Complete
Grand Bay Haystack Display Cabinet Complete
Related products
Americana Modern Bedroom 6 Drawer Chest
Escape Five-drawer Chest With Cedar Bottom
Boheme Verbena Bachelors Chest
| Weight | 103.4 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 40 × 32 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Gray |
| Detail Color | Blues |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Boheme |
| Features | Power |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.