Whitley Chest
"*" indicates required fields
Description
With a focus on both style and sutainabilty, this mahogany chest features linen panel inset within the three concave drawers as well as each side panel.
Product Details
| Item Weight | 57 |
|---|---|
| Materials | Sustainably Grown Mahogany and Linen Blend |
| Dimensions | W:26 x D:19.75 x H:32.5 |
Additional information
| Weight | 57 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19.75 × 26 × 32.5 in |
| Brand | Furniture Classics |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Whitley |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Escape Five-drawer Chest With Cedar Bottom
Maidstone Tall Chest
| Dimensions | 21 × 42 × 50 in |
|---|---|
| Brand | Stickley Furniture |
| Color | Beige |
| Features | Wood |
| Style | Contemporary, Modern |




Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.