33H-205 – Tribeca Dresser – Tribeca
"*" indicates required fields
Description
Product Details
| Material | Maple Solids, American Walnut Veneers |
|---|---|
| Distressing Level | Very Light |
| Notes | 33H Tribeca finishEight drawers with His jewelry tray in top right drawer and Her jewelry tray in top left drawer.Tip restraint included |
| Volume | 52 cft |
| Weight | 251 lb |
| Cartons | 1 |
Additional information
| Weight | 251 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22.5 × 65.5 × 40.25 in |
| Brand | Century Furniture |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Tribeca |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
339-125 – Tribeca Uph Tall Hb (Block) Bed – Queen
339-125P – Tribeca Uph Tall Hb (Plain) Bed – Queen
339-126 – Tribeca Uph Tall Hb (Block) Bed – King 6/6
339-126P – Tribeca Uph Tall Hb (Plain) Bed – King
339-127 – Tribeca Uph Tall Hb (Block) Bed – Cal King 6/0
339-127P – Tribeca Uph Tall Hb (Plain) Bed – Cal King 6/0
339-203 – Tribeca Tall Drawer Chest
339-204 – Tribeca Bachelor Chest
Related products
Mapleton 8 Drawer Double Dresser
| Brand | Daniels Amish |
|---|---|
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Storage, Wood |
| Style | Amish, Traditional |




Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.