41H-206 – Paragon Club Dufréne Dresser – Paragon
"*" indicates required fields
Description
Product Details
| Material | Mozambique Veneers, Mahogany Solids |
|---|---|
| Distressing Level | Very Light |
| Notes | 41H Paragon finishTwelve drawersTip restraint included |
| Volume | 46 cft |
| Weight | 269 lb |
| Cartons | 1 |
Additional information
| Weight | 269 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 64 × 40.5 in |
| Brand | Century Furniture |
| Color | Brown |
| Style | Contemporary |
| Collection | Paragon |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
419-623 – Paragon Club Decoeur Chairside Table
41H-136 – Paragon Club Guimand Bed – King 6/6 – Paragon
Related products
Maidstone Nine-drawer Dresser
Pure Modern Bedroom Dresser With 6 Drawers
9 Drawer Double Dresser with Tall Wide Mirror 35-3359
| Brand | Daniels Amish |
|---|---|
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Storage, Wood |
| Style | Amish, Traditional |





Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.