Delicate Flowers Framed Prints, S/2
Call for Price

LR-3000-53 - Essex Configurable Raf Corner Sofa
Call for Price
Bellevue Dresser
"*" indicates required fields
Description
Elegant yet practical, the Bellevue dresser brings utility in a graceful package. A stately silhouette in a rich whiskey brown finish, this piece will house all your apparel and bring some opulence to your organization. Each soft-close drawer brings ample space for any need, topped off with gleaming gunmetal ring pulls. Perched on a classic taper leg, the Bellevue dresser is enduring style in a functional, everyday package.
Product Details
| Collection | Bellevue |
|---|---|
| Style | Traditional |
| Carton Volume | 29.120 |
| Carton Weight | 253.000 lb |
| Product Weight | 229.2 lb |
| Carton Volume | 35.599 |
Additional information
| Weight | 229.2 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 68 × 37 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Traditional |
| Collection | Bellevue |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Related products
Americana Modern Bedroom 9 Drawer Dresser
Maidstone Nine-drawer Dresser
Pure Modern Bedroom Dresser With 6 Drawers
9 Drawer Double Dresser with Tall Wide Mirror 35-3359
| Brand | Daniels Amish |
|---|---|
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Storage, Wood |
| Style | Amish, Traditional |




Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.