Breezy Vista Framed Prints, S/2
Call for Price

LR-3000-4X - Essex Configurable Large Love Seat
Call for Price
Bellevue Rectangular Dining Table
"*" indicates required fields
Description
Elegant yet practical, the Bellevue drawer chest is a true heirloom, with everlasting utility in a graceful package. A stately silhouette in a rich whiskey brown finish, this piece will house all your odds and ends and bring some opulence to your everyday life. Each soft-close drawer brings ample space for any need, topped off with gleaming pewter ring pulls. Perched on a classic taper leg, the Bellevue dresser is enduring style in a functional, everyday package.
Product Details
| Collection | Bellevue |
|---|---|
| Carton Volume | 22.593 |
| Carton Weight | 234.000 lb |
Additional information
| Dimensions | 40 × 104 × 30 in |
|---|---|
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Collection | Bellevue |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Related products
Americana Modern Dining Island Counter Height Table 72 In. X 42 In. To 90 In, (18 In Butterfly Leaf)
Crossings Downtown 60” Round Dining Table
Rodrigo Counter Table Brown
| Dimensions | 32 × 32 × 36 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Modern |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.