Dublin Upholstered Bed
Call for Price
Eden Leather Upholstered Platform Bed
Call for Price
Waterfall Black Dresser
"*" indicates required fields
Description
Add effortless style and architectural appeal to your living room with the Waterfall round end table. This striking table features a timeless silhouette defined by clean lines and simple geometric shapes, including a substantial sculptural crisscross base that supports the top. Group and nest this table with the coordinating Waterfall round coffee table for added visual interest and function. The Waterfall round end table is well-crafted from solid rubberwood with oak veneers and features a deep ebony finish for lasting beauty.
Product Details
| Collection | Waterfall |
|---|---|
| Features | Drawer(s) |
| Style | Transitional |
| Type | Dressers |
| Carton Volume | 29.979 |
| Carton Weight | 220.000 lb |
| Product Weight | 220 lb |
Additional information
| Weight | 220 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 65 × 35 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Black |
| Style | Transitional |
| Collection | Waterfall |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Waterfall Black Buffet
| Weight | 114 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 65 × 36 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Black |
| Style | Transitional |
| Collection | Waterfall |
| Features | Storage |
Related products
Maidstone Nine-drawer Dresser
Mapleton 8 Drawer Double Dresser
| Brand | Daniels Amish |
|---|---|
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Storage, Wood |
| Style | Amish, Traditional |
Bryson Dresser
| Brand | Daniels Amish |
|---|---|
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Storage, Wood |
| Style | Amish, Traditional |





Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.