Today’s Hours Getting Hours
Westmont Solid Wood 1dwr Nightstand
Call for Price
Westlake Solid Wood Bed - Queen
Call for Price
Westmont Solid Wood 9dwr Dresser
"*" indicates required fields
Description
Warm and inviting, the Westmont collection features vintage-inspired silhouettes in a whitewashed finish. A notched arched headboard, footboard, and airy open-shelf nightstand create harmony, accented with contrasting bronze hardware for timeless charm.
Product Details
| Overall Dimensions | 60”W x 20”D x 46”H |
|---|---|
| Materials | Mango Wood |
| Colors | Creamwood |
| Weight | 228 lbs |
| Casegoods Drawer Count | 9 |
| Casegoods Small Drawer Dimensions | 16.7″x 17.25″ x 6″ |
| Casegoods Medium Drawer Dimensions | 26″ x 16.25″ x 8″ |
| Wire Management Holes | 2 |
| Anti Tip Kit Included | YES |
Additional information
| Weight | 228 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 60 × 46 in |
| Brand | Classic Home |
| Color | Cream |
| Detail Color | Creamwood |
| Style | Rustic |
| Collection | Westmont |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Westmont Solid Wood 1dwr Nightstand
Westmont Solid Wood Bed
Westmont Solid Wood Bed
Related products
Osborne 7-drawer Dresser
| Brand | Riverside Furniture |
|---|---|
| Color | White |
| Features | Storage, Wood, Wood Veneer |
| Style | Coastal, Modern |
Ciao Bella Six-Drawer Dresser- Black
Blue Ridge Dresser
| Brand | Daniels Amish |
|---|---|
| Color | Brown, Grey |
| Features | Customizable, Storage, Wood |
| Style | Amish, Traditional |




Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.