699-228-2 – Chin Hua Garze Nightstand
"*" indicates required fields
Description
Product Details
| Material | Maple Solids, Celtis Veneers, Acrylic |
|---|---|
| Distressing Level | Very Light |
| Notes | NOTE: Recommended for paint finishesCOMBO FINISH: Available as Case/Drawer combination ONLY.IMPORTANT: Do not clean acrylic with alcohol or bleach based wipes or cleaners. To ensure the longe |
| Volume | 9 cft |
| Weight | 84 lb |
| Cartons | 1 |
Additional information
| Weight | 84 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 26.5 × 24 in |
| Brand | Century Furniture |
| Color | Black |
| Style | Contemporary |
| Collection | Chin |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Americana Modern Bedroom 2 Drawer Nightstand
Maidstone Nightstand, Woven Jute
Saybrook Nightstand 4
| Brand | Mavin |
|---|---|
| Color | Bronze, Brown |
| Features | Customizable, Metal, Storage, Wood |
| Style | Farmhouse, Rustic |
Griffith Park Sienna Drawer Nightstand
Love. Joy. Bliss.-Miranda Kerr Home Love Joy Bliss Bedside Table
Sanctuary Bedside Table
| Weight | 78.1 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 32 × 29 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Cream |
| Detail Color | Silvers |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Sanctuary |
| Features | Storage |





Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.