Dublin Tufted Upholstered Storage Bed
Call for Price

Lucarelli TABLES 52630/25+90974/42
Call for Price
C7A-222 – Marguerite Nightstand
"*" indicates required fields
Description
Pretty and shapely painted bedside tables have an updated cabriole leg with a hidden drawer built into the table’s apron and lower shelf. The curvaceous lines and perfect proportion of the table make it an instant classic. Available in a special antiqued Swedish blue finish for an antique affect or as C79-222, choose from Century’s finish options to transform it – black creates a dramatically elegant piece.
Product Details
| Material | Oak Veneers, Oak Solids |
|---|---|
| Distressing Level | Very Light |
| Notes | Swedish Blue finishSingle drawer above open shelf |
| Volume | 15 cft |
| Weight | 76 lb |
| Cartons | 1 |
Additional information
| Weight | 76 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22.25 × 30.25 × 28 in |
| Brand | Century Furniture |
| Color | Brown |
| Style | Traditional (Gustavian/Swedish Country) |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.