CT4011-MK – Laguna Small Nightstand-Mink Grey
"*" indicates required fields
Description
Our Laguna small nightstand is crafted from Gmelina solids and veneers. A classic box on stand, one soft close drawer with bronze finished hardware rests above one fixed shelf and an open shelf at the base providing ample storage for books, magazines and trinkets. Also available in a larger size.
Product Details
| Material | Gmelina Veneers, Gmelina Solids |
|---|---|
| Notes | Gmelina solids and veneersOne soft-close drawer with Bronze finish hardware above one fixed shelf and open shelf at base |
| Volume | 15 cft |
| Weight | 96 lb |
| Cartons | 1 |
Additional information
| Weight | 96 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 24 × 28 in |
| Brand | Century Furniture |
| Color | Gray |
| Style | Transitional |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.