Open Nightstand
Open Nightstand
"*" indicates required fields
SKU:
1561-3101
Category: Nightstands
Tags: Harvest Oak Tops, Natural White Base, Aged Black Accents, Legacy Classic Furniture, Nightstands, White
Description
Product Details
| Crafted Of Select Hardwoods With Quartered White Oak And Paint Grade Veneers | Yes |
|---|---|
| Two Tone Farmhouse Design Mixed With Clean Lines | Yes |
| Aged Black Accents | Yes |
| Width | 22 |
| Depth | 17 |
| Height | 28 |
| Finish | Harvest Oak Tops, Natural White Base, Aged Black Accents |
| Fabric | N/A |
| Material | Select Hardwoods, Tops: Quartered White Oak Base: Paint Grade Veneer |
| Hardware | Aged Black |
Additional information
| Dimensions | 17 × 22 × 28 in |
|---|---|
| Brand | Legacy Classic Furniture |
| Color | White |
| Detail Color | Aged Black Accents, Harvest Oak Tops, Natural White Base |
| Style | Farmhouse |
| Collection | 1561 Franklin BR |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Night Stand
Bureau Chest
Drawer Chest
Dresser
Mirror
Related products
Avaline Carmen Three Drawer Nightstand
Cherry Park Night Stand
Griffith Park Sienna Two Drawer Nightstand
Love. Joy. Bliss.-Miranda Kerr Home Love Joy Bliss Bedside Table
Modern Farmhouse Rylie Nightstand
Modern Walker Nightstand
Sanctuary Bedside Table
| Weight | 78.1 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 32 × 29 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Cream |
| Detail Color | Silvers |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Sanctuary |
| Features | Storage |




Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.